پورتال جامع دلتا

تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران

ارز دیجیتال

دانلود پاورپوینت در مورد بررسی هنرهای مدرن هنر در قرن بیستم

در طی ادوار مختلف بنا به شرایط اقتصادی، فرهنگی، سیاسی یا عوامل دیگر، یک جریان هنری شکل میگیرد و برای برهه ای از زمان هنرمندان را به تفکر و عملکرد مشابه دور هم جمع میکند.

این جنبش ها بسته به دلیل و منطقه‌ ی جغرافیاییِ پدیدار شدنشان، ممکن است در یک رشته‌ی هنری یا به صورت فراگیر در بخش وسیعی از دنیای هنر رسوخ کند...

تحقیق و مقاله در مورد ابریشم

تحقیق و مقاله در مورد ابریشم

ابریشم جزو الیاف حیوانی است. (حدود 98 درصد وزن ابریشم را پروتیین تشکیل میدهد.) الیاف ابریشم دارای قدمتی بسیار طولانی میباشد. (2700 سال قبل از میلاد) ابتدا الیاف ابریشم توسط چینی ها بدست آمده و به سایر نقاط جهان گسترش داده شده است. (به خصوص کشورهای همجوار) ایران نیز در 2400 قبل از میلاد به این الیاف دسترسی پیدا کردند. (ابریشمی که در ایران هست رنگش کدر و ضخامتش بیشتر است.)

الیاف ابریشم از کرم ابریشم (پیله) بدست میاید. این کرمها از برگ درختان توت تغذیه میکنند که نژادهای مختلفی دارند. این کرمها بعد از رشد کردن و بزرگ شدن شروع به تغییر رنگ دادن و تنیدن تار به دور خود میکنند و پیله را درست میکنند. کرم ابریشم بعد از رشد کامل در مرحله تنیدن مایع لزجی از غده نزدیک دهان خارجکرده (ابریشمی است دارای 2 فیلامنت که در اطراف آن صمغی به نام سیریسینوجود دارد.) که در مجاورت هوا خیلی زود سفت و سخت میشود. (هر پیله حدود 900 متر است.)

کرمها بعد از سه هفته تبدیل به پروانه میشود و از پیله خارج میشود. پروانه ها برای اینکه به بیرون پیله بیایند پیله را بعد از تنیدن در مجاورت بخار قرار میدهند باعث میشود که کرمها در پیله کشته شوند. البته بعضی از کرمها را به پروانه تبدیل میکنند برای تخمگذاری کرمهای بعدی. تخمهای کرم ابریشم سیاه رنگ و وزن 47/0 میلی گرم و طول (ابعاد) 2 تا 3 میلی گرم در محیط سرد نگه داشته میشود. برای تخم کشی 24 روز پیله را نگه میدارند. در 24 ساعت 400 الی 500 تخم می گذارد. سپس برای نرم کردن الیاف پیله ها را داخل آب گرم قرار میدهند. در مراحل بعدی الیاف را از پیله جدا کرده به صورت کلاف در می آورند. معمولاً از هر 250 کیلو گرم پیله حدود 20 کیلو گرم ابریشم خام بدست می آید.

تماس با ما

همه روزه به غیر از روزهای تعطیل از ساعت 9 صبح تا 15 بعد از ظهر از طریق راه های ارتباطی زیر میتوانید با ما تماس بگیرید.